“Can you make it?”, aventurierët nga Shqipëria munden

“Can you make it?”, aventurierët nga Shqipëria munden


Nëse doni të shikoni video kreative, të mësoni më shumë rreth grupeve që morën pjesë në projektin Red Bull “Can You Make It”, BusinessMag do t’ju informojë për situatën aktuale dhe të rejat më të fundit.

Projekti i këtij viti përkonte me këto rregulla kryesore: krijimin e një grupi prej 3 personash, realizimin e një video 60 sekondash për të prezantuar veten dhe upload-imin e videos në faqen zyrtare të RedBull. Sipas Red Bull, këtë vit kanë qenë 1237 aplikantë nga e gjithë bota.

Ky projekt është shumë i veçantë sepse grupet do të nisen pa para, pa kartë krediti dhe pa celularë. Grupet do të udhëtojnë  7 ditё pёrreth Evropёs duke pёrdorur vetёm kanaçe Red Bull pёr tё mbёrritur nё destinacionin final, Berlin! Gjatë udhëtimit, pjesëmarrësit do të shkojnë në 54 checkpoint-e në qytete të ndryshme në Europë.

Këtë vit nga Shqipëria do të përzgjidhen 2 grupe. Një ndër pjesëmarrësit nga Shqipëria është edhe grupi kreativ Galaxy Travellers nga New Media Communications. Aktualisht grupi renditet në Top 5.

Ju mund të votoni çdo 24 orë nga llogaritë tuaja në Facebook dhe Email. T’u japim një dorë aventurierëve tanë, për t’i dërguar ata në Berlin. Ju mund të votoni duke klikuar këtu.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0