Blog Archive » Page 24 of 24 » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes

Nga kategoria : blog

DokuTech, eveniment per tu mbajtur ne mend!

Niseshim nga Prishtina për të marr rrugë për Prizren, qytetin kulturor të Republikës së Kosovës. I ngrohti shkatërrues të jepte ndjesinë që je në një shkretëtirrë. Por, dëshira e madhe e jona për të qenë pjesë e nje evenimenti si DokuTech ishte e mad

Një dozë bouzouki, per favore!

Vendosëm të bënim pushimet në Shqipëri me të fejuarën. Ishte e vështirrë për neve të zgjidhnim se ku ti bënim ato sepse kishte zgjedhje të ndryshme. Vendosëm për Rivierën Shqiptare, jugun e famshëm që përngjan me Bora Bora dhe ishullin Aruba të Ameri

Pyetja 1 milione Dollare. Cila prej kompanive celulare e solli e para 4G ne Shqiperi?

Ka kaq kohe qe ne komunikimet marketing te kompanive celulare theksohet ardhja e 4G, pra e internetit me te shpejte ne rrjetet perkatese duke bere te mundur prurjen e nje risie te tille ne Shqiperi. Ajo qe me ra ne sy eshte se 3 kompanite, Vodafon

Fillimi …eshte gjysma e punes

Fillimi eshte gjysma e punes…   Ne fakt ky titull me kujtoi nje shprehje te urte popullore: “Fillimi i mbare eshte gjysma e punes” dhe e kemi perdorur shpesh ne bisedat e perditshme por ndoshta asnjehere duke analizuar kuptimin e thelle te

7 Këshilla për një kampanjë të suksesshme në Mediat Sociale

Mediat sociale për bizneset është një sfidë që duhet të zgjidhet, kështu që ndiqni këto këshilla për të krijuar një komunitet të vërtetë rreth produktit tuaj. Mediat Sociale për bizneset është bërë një sfidë në botë. Kompanitë të etura për vëmendj

Startup Weekend Tirana “E ftuar Speciale” në Nr. 5 i BusinessMag!

Në këtë numër 5 të Business Magazine Albania ishim në dilemë nëse duhet t’ja dedikonim Rubriken Speciale Pushimeve dhe udhëtimeve apo Eventit Startup Weekend Tirana, i cili ishte një nga ngjarjet më të shënuara në Tiranë i cili mobilizoi shumë të rin

Cfare po ndodh me bankat greke ne Shqiperi?

Nga situata e mbylljes se bankave ne Greqi edhe duke mos ditur se si do te shkoje kjo situate, pata dyshime se cfare do te ndodhe me bankat me origjine greke qe operojne ne Shqiperi. Gjeja e pare qe bera, u konsultova me miq te mi qe punojne ne banka

Mos besoni ne promovimin ekstravagant!

John Chen* Nje nga mesimet qe kam mesuar ne vite eshte rendesia e te qenurit i drejteperdrejte. Kjo ka qene sidomos e vertete per mua si CEO i nje brandi nderkombetar ‘ikone’ si BlackBerry. Gjithmone ekziston joshja per te bere deklarata qe