Blog Archive » Page 20 of 21 » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes

Nga kategoria : blog

Çdo projekt në web dizajn ka nevojë për… ?

Ashtu si në futboll, apo në çdo aspekt ku duam të kemi sukses, duhet të kemi punën në grup që të na bëjë që suksesi të n’a rendë pas. Nëse mendojmë se suksesi do të vijë nga puna individuale vetëm, thjesht po gabojmë. Puna në grup ka shumë rëndësi,

Hotel Doro City – nje nga bizneset me elitare ne hoteleri

Hotel Doro City ,Tirane,Shqiperi,  eshte nje hotel  luksoz  me 4  yje i cili përcakton prestigjin ,traditën dhe mikpritjen në një atmosferë të qetë.  Hoteli ndodhet  në nje pozicion  ideal dhe  nje  distance   prej vetem pak minutash ne kembe nga qe

Ekonomia dhe Feminizmi. (I)

Shumë njerëz e asociaojnë feminizmin si një program politik apo edhe një ideologji shkatërruese për rendin botëror dhe ekonomik. Disi nuk u pajtohesha nga ky konstatim nga shumë njerëz që takoja. Vendosa një natë vere të ngrohtë të shkruaja për këtë

Koha e engjëjve

Nga: Lindita Komani (KOMPASS) Publikimi disa ditë më parë i listës së njerëzve më të pasur në Shqipëri me shumë gjasa ka shtyrë të interesuarit të mendojnë, ndoshta të bëjnë një përmbledhje të arritjeve të veta e të caktojnë synime për më tej.

DokuTech, eveniment per tu mbajtur ne mend!

Niseshim nga Prishtina për të marr rrugë për Prizren, qytetin kulturor të Republikës së Kosovës. I ngrohti shkatërrues të jepte ndjesinë që je në një shkretëtirrë. Por, dëshira e madhe e jona për të qenë pjesë e nje evenimenti si DokuTech ishte e mad

Një dozë bouzouki, per favore!

Vendosëm të bënim pushimet në Shqipëri me të fejuarën. Ishte e vështirrë për neve të zgjidhnim se ku ti bënim ato sepse kishte zgjedhje të ndryshme. Vendosëm për Rivierën Shqiptare, jugun e famshëm që përngjan me Bora Bora dhe ishullin Aruba të Ameri

Pyetja 1 milione Dollare. Cila prej kompanive celulare e solli e para 4G ne Shqiperi?

Ka kaq kohe qe ne komunikimet marketing te kompanive celulare theksohet ardhja e 4G, pra e internetit me te shpejte ne rrjetet perkatese duke bere te mundur prurjen e nje risie te tille ne Shqiperi. Ajo qe me ra ne sy eshte se 3 kompanite, Vodafon

Fillimi …eshte gjysma e punes

Fillimi eshte gjysma e punes…   Ne fakt ky titull me kujtoi nje shprehje te urte popullore: “Fillimi i mbare eshte gjysma e punes” dhe e kemi perdorur shpesh ne bisedat e perditshme por ndoshta asnjehere duke analizuar kuptimin e thelle te

7 Këshilla për një kampanjë të suksesshme në Mediat Sociale

Mediat sociale për bizneset është një sfidë që duhet të zgjidhet, kështu që ndiqni këto këshilla për të krijuar një komunitet të vërtetë rreth produktit tuaj. Mediat Sociale për bizneset është bërë një sfidë në botë. Kompanitë të etura për vëmendj

Startup Weekend Tirana “E ftuar Speciale” në Nr. 5 i BusinessMag!

Në këtë numër 5 të Business Magazine Albania ishim në dilemë nëse duhet t’ja dedikonim Rubriken Speciale Pushimeve dhe udhëtimeve apo Eventit Startup Weekend Tirana, i cili ishte një nga ngjarjet më të shënuara në Tiranë i cili mobilizoi shumë të rin