Shkence Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes

Nga kategoria : Shkence

How Can I Contact Outlook Customer Service?

To get in touch with Outlook Customer Service , call our helpline 1-888-410-9071

NOKIA firmos marreveshjen e liçensimit te patentave me kompanine kineze OPPO, nje yll ne rritje ne industrine e smartphoneve

Ne 26 Nentor 2018, Korporata e Nokias e  Telecomit Finlandez,njofton se ka firmosur marreveshjen e liçencimit te patentes me kompanine kineze te telefonave mobile OPPO. Edhe pse nuk jane njoftuar kushtet e kesaj marreveshjeje nga Nokia, kompania ka d

Beyoncé godet sherbimet streaming muzikore

Beyonce duke performuar ne Afriken e Jugut kete muaj. Dy albume te kengeve te saj jane shkarkuar ne menyre ilegale nga sherbimet streaming Si fillim, u duk sikur lajmi ndoqi modelin e njohur te piraterise. Te Enjten vone, dy albume te reja me mate

Konflikt gjigand i shkeljes se patentave te Apple

    JAVE E ÇMENDUR PER KOMPANINE APPLE Vendimi i gjykates $145 Million ne $1 Trillion vlere te kompanise   8 Gusht  2018 Kompania Apple, javen  e fundit u godit shumë me një vendim gjyqësor prej 145 milionë dollarësh për një pa

Cfare ka pas vrimave te zeza

Nje teori ne fiziken e grimcave thote se jane nente dimensione dhe se vrimat e zeza jane kryesoret per te arritur tek ato. Kjo do te thote se vrimat e zeza mund te jene portale drejt universeve te tjera. Ndersa, jane pikerisht shkencetaretqe punojne

Evente

Rikthehet TË RINJTË FLASIN!

Korrik 31, 2019
2 PM – 5 PM