“Biznesi i shapkave” që i mbijetoi pandemisë. Crocs janë trendi më i ri - Business Magazine Albania

“Biznesi i shapkave” që i mbijetoi pandemisë. Crocs janë trendi më i ri

Ashtu si Peloton, Etsy dhe Zoom, Crocs pa rritjen e aktivitetit të saj gjatë ditëve të para të pandemisë së koronavirusit. Shapkat joestetike të kompanisë, por që rrëshqasin lehtë, ishin produkti perfekt për amerikanët që futeshin nëpër shtëpitë, kopshtet dhe kuzhinat e tyre gjatë karantinës.

Por, ndërkohë që shumë njerëz zbritën nga biçikletat e tyre të stërvitjes dhe filluan takimet personalisht, pasi një ndjenjë normaliteti u kthye në botë, ata kanë preferuar të mbajnë Crocs-in e tyre.

Crocs po shfaqet si një gjë e rrallë në botën e biznesit. Është fituesi i pandemisë, suksesi i të cilit mund të jetë më i gjatë se sjelljet e blerjeve pandemike.

Lexo edhe: Shefi i AirBnb tregon sekretet e sipërmarrjes: Nuk e konsideroj veten drejtues, por dizajnues

Çmimet e aksioneve dhe shitjet e Peloton, Etsy dhe Zoom kanë rënë që nga rritja e tyre e mprehtë në pandemi, por aksionet e Crocs janë rritur me 167 përqind që nga janari 2020. Shitjet vjetore të kompanisë janë rritur 200 përqind që nga viti 2019.

Muajin e kaluar, pasi njoftoi se shitjet tremujore u rritën me 61 për qind, Crocs tha se parashikonte një vit tjetër rekord rritjeje. Ekipi i tij menaxhues paraqiti një plan ambicioz biznesi që premtoi fitime dhe të ardhura më të forta kur shumë në industrinë e shitjes me pakicë po përpiqen të zbutin pritshmëritë e investitorëve.

New York Times 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0