Bitcoin mund të bjerë në 10,000 dollarë, ja parashikimi dhe strategjia e një investitori - Business Magazine Albania

Bitcoin mund të bjerë në 10,000 dollarë, ja parashikimi dhe strategjia e një investitori

Ken Mack është një sipërmarrës me përvojë, i cili është endur brenda dhe jashtë bizneseve duke i blerë dhe shitur ato.

Në vitin 2017, ai i drejtoi aftësitë e tij në sektorin e kriptove, ku shërbeu si këshilltar në Node Kapital, një fond sipërmarrës i fokusuar në projektet e hershme të blockchain. Ai gjithashtu ndërtoi një portofol personal me gjashtë shifra duke investuar në altcoins.

Në tetor, ai informoi Insider mbi strategjinë e tij të rritjes dhe se si ai planifikoi të dilte nga çdo pozicion pasi altcoins po arrinin çmimet maksimale. Kjo bazohej në besimin e tij se kriptovalutat mund të humbnin deri në 90% të vlerës së tyre.

Doli se katër nga pesë altcoin-et që ai planifikoi të dilte, arritën kulmin në javët që pasuan.

Tani, afër fundit të vitit, Mack thotë se strategjia e tij ka ndryshuar për shkak të kushteve të lëkundura të tregut dhe ai tashmë po largohet nga shumica e pozicioneve të tij. Ai po i zhvendos paratë e tij në altcoin, të cilat ai beson se janë më të qëndrueshme. Kjo është një mënyrë tjetër për të rritur portofolin e tij.

Në intervistën e tij të fundit me Insider, ai shpjegoi strategjinë e tij të përditësuar, se si po tregton altcoins, pse mendon se rënia e bitcoin në 10,000 dollarë është një skenar që duhet marrë parasysh dhe kushtet e tregut që mund të nxisin paqëndrueshmërinë e kriptomonedhave.

Business Insider 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0