Bentley, supermodeli i 2017-tës


Ky është “Bentley Mulsanne” e vitit 2017, versioni i përditësuar i kompanisë “Bentley”.

Ajo e prezantoi modelin luksoz si paralajmërim për deputimin zyrtar në ngjarjen e veturave në Gjenevë.

Shpejtësia e “Mulsanne” mbetet mahnitëse, duke ofruar 530 kuaj-fuqi dhe rreth 1,100Nm të çifteve rrotulluese.

Vetura është në gjendje që për 4 sekonda të arrijë 100 km/h. Ajo ka një pamje mahnitëse dhe luksoze si nga jashtë, ashtu edhe nga brenda.

Rezultate imazhesh për 2017 Bentley Mulsanne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rezultate imazhesh për 2017 Bentley Mulsanne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/cnet.com

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale