Bëhu pjesë e fushatës së pastrimit të zonës tënde. AlbPastrim të mbështet  

Bëhu pjesë e fushatës së pastrimit të zonës tënde. AlbPastrim të mbështet  


Dita ndërkombëtare kushtuar pastrimit, ka nxitur një prej kompanive më të mëdha të pastrimit në vend të ndërmarrë një fushatë mbarëkombëtare.

AlbPastrim ka iniciuar nismën e pastrimit të ambientit, që synon të përfshijë shumë sipërmarrje e individë.  Me 21 Shtator, AlbPastrim, në bashkëpunim me AlbAcademy dhe AlbSolution, kanë vendosur të nisën pastrimin në Pezë e Madhe.

Kompania ju fton të bëheni pjesë e nismës, për t’u angazhuar në pastrimin e ambientit në zonën tuaj.

Valbona Begolli, themeluese e AlbPastrim thotë se, “Nisma synon në ndërgjegjesimin e sipërmarrjeve, punonjësve dhe qytetarëve për të mbajtur ambientin e pastër. Akti i thjeshtë i pastrimit duhet të bëhet një forcë që lidh së bashku njerëzit dhe grupet në bashkëpunim dhe ndërgjegjësim për një ambient më të pastër”.

Sipas saj, fuqia që jep bashkimi i njerëzve në të gjithë vendin mund të sigurojë arritje të pabesueshme. Thelbi qëndron në sensibilizim dhe bashkëpunim.

“Fushata starton në Pezë. Por, pjesë e nismën mund të bëhen sipërmarrje e organizata të ndryshme. Çdo nismë që do të shtrihet në zona të tjera, AlbPastrim e mbështet me qese dhe doreza”, tha Begolli.

Objektiv parësor është pastrimi i plazheve, lumenjve, pyejeve dhe rrugëve tona. Çdonjëri në planet, e quan shtëpi vendin e tij, ndaj duhet të përfshihemi dhe të kontribuojmë që shtëpinë ta bëjmë një vend më të mirë.

Sipërmarrësit apo indivitët e interesuar mund të kontaktojnë tina.arifaj@albpastrim.al

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0