Atomisti Leart Ajvazaj pranohet në Yale University » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 19/05/2019

Atomisti Leart Ajvazaj pranohet në Yale University

Share
nga Eridon Elshani
Maj 19, 2019
-Manages Business Mag Kosovo -Studies Philosophy at University of Prishtina
lexo me teper >

Atomisti Leart Ajvazaj është pranuar për të studiuar matematikë në një ndër top universitetet më të mira të botës, në Yale University në SHBA.

Ky sukses i jashtëzakonshëm i Leartit është rezultat i potencialit të tij intelektual, i talentit të tij për matematikë dhe i punës së tij të palodhshme. Por, sukses i Leartit do të ishte shumë më i vështirë pa përkrahjen dhe investimin e vazhdueshëm të familjes, shkollës, mësimdhënësve, individëve e organizatave të ndryshme profesionale.

BusinessMag i uron Leartit studime të suksesshme në Yale University dhe karrierë profesionale të shkëlqyeshme në të ardhmen!

/InstutiAtomi.