Aplikoni në Founder Institute - Business Magazine Albania

Aplikoni në Founder Institute

Çfarë është Founder Institute?

Si ndihmuesi më i madh në botë për startup-et, Founder Institute Shqipëri – Evropë Lindore mund t’ju ndihmojë:

  • Të përqëndroheni në atë që është e rëndësishme, duke përdorur një proces të strukturuar rritjeje që përcakton hapat tuaj të ardhshëm, ju ndihmon të lëvizni shpejt dhe ka dhënë provat se zvogëlon kohën dhe koston e ndërtimit të një startup-i.
  • Merrni vendime të mençura, përmes komenteve të vazhdueshme mbi strategjinë dhe progresin tuaj për të gjithë ciklin jetësor të biznesit tuaj nga sipërmarrësit dhe investitorët më të mirë në botë.
  • Ndërtoni një biznes global, duke u bërë pjesë e rrjetit më të madh në botë të mentorëve, themeluesve dhe investitorëve të startup-eve (me seli në Silicon Valley, me vendndodhje që përfshijnë 200+ qytete në të gjashtë kontinentet).

Që nga viti 2009, ne kemi ndihmuar mbi 4,500 portofolë kompanish që të mbledhin mbi 950 milion dollarë financime, të zgjidhin probleme të mëdha, të ndërtojnë produkte që njerëzit i duan, të rekrutojnë ekipe të mahnitshme dhe më shumë.

Kush duhet të aplikojë?

Founder Institute përqendrohet te themeluesit në vend të ideve, kështu që ne mbështetemi së tepërmi në rekomandime për të identifikuar njerëzit më të mirë. Nëse jeni të talentuar dhe të motivuar për të bërë punën e kërkuar, për të ndërtuar një kompani të qëndrueshme të teknologjisë, atëherë ne duam të komunikojmë me ju. Kjo përfshin themeluesit aspirues me një punë me kohë të plotë, themeluesit solo, ekipet dhe themeluesit e kompanive të themeluara të cilat janë para-financimit.

Lexo: Merkel: Gjermania është në një pandemi të re për shkak të varianteve

Çfarë të prisni?

Afati i fundit i Pranimeve për Semestrin Virtual 2021 Shqipëri – Evropë Lindore është 11 Prill 2021. Të gjitha aplikimet shqyrtohen në mënyrë të përsëritur, kështu që sa më shpejt të aplikoni, aq më të mëdha janë shanset për t’u pranuar.

Pas plotësimit të aplikimit më poshtë, do të ftoheni të merrni Vlerësimin tonë të ADN-së së Sipërmarrësit, i cili është kriteri ynë kryesor për vlerësimin e aplikantëve. Nëse dëshironi të mësoni më shumë rreth Procesit tonë të Pranimeve dhe kritereve të rishikimit, vizitoni FI.co/admission.

Aplikoni këtu.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0