Amazon vjen me një shërbim të ri muzikor


Një shërbim i ri muzikor duket se është në pregatitje e sipër nga Amazon.

Sipas një raporti më të ri të publikuar nga Reuters i cili citon burimet e Amazon, thuhet se kompania nga Washingtoni është duke krijuar rrugën për depërtimin në konkurrencën tregtare ndaj Apple Music, Google Play Music dhe Spotify.

Burimet bëjnë të ditur se shërbimi do të jetë ndryshe nga shërbimet tjera të kompanisë, dhe poashtu i ndryshëm nga shërbimi ekzistues muzikor, Amazon Prime Music.

Ky shërbim pritet të kushtojë 9.99 dollarë dhe do të mund të lansohet gjatë vjeshtës.

/Telegrafi.com

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale