Albanian ICT Awards takim me studentët e Universitetit Europian dhe Shkollës së Mesme Profesionale Gjin Gazull - Business Magazine Albania

Albanian ICT Awards takim me studentët e Universitetit Europian dhe Shkollës së Mesme Profesionale Gjin Gazull


Një mision i ICTS media dhe atyre që besojnë në potencialin e trevave shqipfolëse në sektorin e teknologjisë së informacionit, për vite me radhë ky konkurs ka përmbushur qëllimin kryesor të identifikimit dhe shpërblimit të maratonomakëve të sektorit ICT në trevat Shqiptare.Ndërsa takimeve në kuadër të edicionit të katërt të Albanian ICT Awards, që kanë patur si qëllim informimin e aplikantëve potencial, po u vjen fundi, ka ngelur edhe një i fundit ai pranë Universitetit të Prishtinës pranë Fakultetit të Shkencave Kompjuterike në datën 25 Mars në Universitetin e Prishtinës. Në ora 12:30 do të mbahet një workshop i hapur informativ me studentët e këtij institucioni edukimi për ti hapur rrugën edhe fundit të aplikimeve në datën 31 Mars Ora 23:59.

Po përpara se të mbahet ky takim në datën 25 Mars, Albanian ICT Awards zhvilloi dy workshope të tjera ditën hënë. I pari u mbajt pranë Shkollës së Mesme Profesionale Gjin Gazull në Prishtinë ku zuri vend prezantimi i Albanian ICT Awards me maturantët e kësaj shkolle.

Hapjen e takimit e bëri drejtorja e shkollës, Hajrie Shaipi, me një fjalë të rastit. Ajo që tërhoqi më së shumti vëmendjen e ekipit të Albanian ICT Awards ishte pikërisht përgatitja e lartë dhe diapazoni i gjërë i studentëve të saj në fushat e teknologjisë së informacionit kjo e demostruar edhe nga pjesëmarrja e lartë.

Më pas vijoi takimi tjetër në Tiranë këtë herë me studentët e informatikës, Matematikës dhe Statistikës pranë Universitetit Europian. Hapja e takimi u bë nga Prof. Indrit Baholli ndërsa të ftuar ishin edhe anëtarja e jurisë së këtij viti në Albanian ICT Awards Prof. Anni Dasho Sharko dhe Mërgim Cahani, CEO i startupit të suksesshëm të motorit të kërkimit Gjirafa.com të cilët nuk ngurruan të ofronin mesazhe inkurajuese për tu bërë pjesë e konkursit mbarëkombëtarë.

Pas mbylljes së eve, e gjithë vëmendja do të kthehet nga juria e Albanian ICT Awards e cila duhet të përzgjedhë 7 fituesit e garës mbarëkombëtare që do të prezantohen në mbrëmjen Gala të datës 29 Prill.

/ICTSmedia

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0