AIESEC, organizata më e madhe rinore hap rekrutimet


Gjatë vitit 2018 AIESEC ndryshoi jetën e mbi 100 personave duke ju dhënë mundësinë të bëhen pjesë e eksperiencave të mrekullueshme, të cilat ndikuan në zhvillimin personal dhe profesional të tyre.

Po ti…? Cili është kontributi yt për të përmirësuar botën?
Nxito të bëhesh anëtar i organizatës më të madhe rinore dhe jep kontibutin tënd!

Lexoni: “AIESEC”, organizata globale që ofron mundësi për të rinjtë

Gjithashtu këtu gjenden dhe arsyet përse duhet të punoni vullnetarisht:

  • Puna vullnetare të ndihmon të fitosh aftësi të reja dhe të zhvillosh aftësi që nuk mendoje se i kishe më parë.
  • Ndihmon në krijimin e këndvështrimeve të reja dhe ju bën më mendjehapur.
  • Ju bën qytetrë më të mirë, duke bërë një impakt në shoqëri.
  • Ndihmon në krijimin e eksperiencave përpara hyrjes në tregun e punës.
    (Rrit mundësinë që të punësoheni me një pagë më të lartë sesa në rastet kur nuk keni asnjë lloj eksperience.)
  • Ndihmon në krijimin e kontakteve të reja.
  • Vullnetarizmi luan rolin e një ure lidhëse mes pjesëve të ndryshme të shoqërisë.

Fillo tani eksperiencën tënde vullnetare!
Apliko në: http://bit.ly/LeadershipEnrollmentForm

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale