AIESEC Albania organizon seminarin “National Leadership Development”


Dëshiron të zhvillosh njohuritë e tua rreth lidershipit? Je duke kërkuar për një konferencë ndërkombëtare? Nuk ke dëgjuar akoma për “National Leadership Development Seminar”?!

Një konferencë ndërkombëtare mbi lidershipin nuk ka qenë asnjëherë më afër se kaq. “National Leadership Development Seminar” e zhvilluar për vite me radhë në shumë shtete të botës, organizohet për herë të parë nga organizata rinore, jo-fitimprurëse AIESEC Albania, e cila është pjesë e grupit të AIESEC International (aiesec.org). Ky seminar do të mirëpresë 150 delegatë nga të gjitha vendet e botës në datat 18-20 Janar, në qytetin e Durrësit dhe TI duhet të jesh pjesë e kësaj eksperience për ta bërë atë të paharrueshme.

Lexoni: “AIESEC”, organizata globale që ofron mundësi për të rinjtë

Çfarë do të përfitoni?

Duhet të jeni të pranishëm për të prekur çdo detaj që kemi menduar tju prezantojmë, por diçka është e sigurtë, NLDS është një seminar unik në llojin e tij! Në këtë seminar do të njihni më mirë liderin që ndodhet brenda jush, do të përforconi pikat tuaja të forta dhe shumë njohuri, të cilat do i fitoni duke qenë delegatë të kësaj konference. Çdo pjesëmarrës do të ketë mundësinë të sfidojë aftësitë e tij në simulime dhe veprimtari praktike të trajtave të ndryshme pikërisht me fokus zhvillimin personal. Do të argëtoheni me aktivitetet që do të zhvillohen për të njohur dhe përmirësuar veten në aspekte që nuk i kishit menduar me parë. A do të ketë “Networking”? Sigurisht! Do të keni mundësinë të njiheni nga afër me studentë, anëtarë të AIESEC, pjesëmarrës të organizatave të tjera, jo vetëm nga Shqipëria, por dhe vende të ndryshme të Europës.

Mos e humbisni këtë mundësi për të qenë të parët që do t’i jepni kuptim kësaj konference!

Bëhuni pjesë e NLDS ’19 duke aplikuar në linkun: bit.ly/nlds19al   

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0