A e dini që tani mund të fshini llogarinë tuaj të Threads pa qenë nevoja të fshini edhe Instagramin? - Business Magazine Albania

A e dini që tani mund të fshini llogarinë tuaj të Threads pa qenë nevoja të fshini edhe Instagramin?

Tani mund të fshini llogarinë tuaj të Threads pa pasur nevojë të fshini Instagramin tuaj

Meta po ofron një mënyrë që ju të fshini profilin tuaj në Threads pa pasur nevojë të fshini edhe llogarinë tuaj në Instagram. Ju do të jeni në gjendje të përdorni veçorinë e re nga menuja e cilësimeve në një seksion të ri “Fshi ose çaktivizo profilin”, sipas një postimi nga shefi i Instagramit, Adam Mosseri.

Kjo aftësi e re për të fshirë vetëm profilin tuaj Threads adreson një ankesë të hershme me aplikacionin, i cili aktualisht kërkon që të regjistroheni me një llogari në Instagram. Megjithatë, menjëherë pas lançimit të aplikacionit, Mosseri tha se kompania po “shikonte” një mënyrë për të qenë në gjendje të fshinte një llogari Threads vetë. (Dhe nëse nuk dëshironi të fshini përgjithmonë profilin tuaj Threads, gjithmonë mund ta çaktivizoni atë.)

Lexo edhe:Elon Musk: X, dikur Twitter, do të nisë dy nivele të reja abonimi

Mosseri ndau gjithashtu se platforma po ofron një mënyrë për të hequr dorë nga postimet tuaja të Threads në Facebook dhe Instagram. Funksioni u shfaq fillimisht gjatë fundjavës dhe Meta e prezantoi pasi “dëgjoi reagimet se ju dëshironi më shumë kontroll mbi përvojën”, thotë Mosseri.

Shefi ekzekutiv i Meta, Mark Zuckerberg tha muajin e kaluar se Threads ka pothuajse 100 milionë përdorues në muaj. Ekspertët e aplikacioneve kanë gjetur disa prova të disa veçorive të tjera të reja që mund të vijnë në aplikacion, duke përfshirë hashtags dhe DM.

theverge

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0