A do të blinit një biçikletë nga Ducati?

A do të blinit një biçikletë nga Ducati?


Ducati ka prezantuar një biçikletë elektrike në bashkëpunim me Thok Ebikes.

Krijesa e re e markës së famshme italiane të motorëve është gjithmonë me dy rrota. Nuk është motor, por “mountain bike”.

MIG-RR doli të jetë një sukses i menjëhershëm sapo fotografitë e tyre u publikuan në prag të EICMA 2018, ku MIG-RR bëri debutimin e tij publik.

MIG-RR është një enduro E-MTB me një rrotë 170 mm në pjesën e përparme dhe 160 mm në pjesën e prapme. Ajo ka një motor Steps E8000 Shimano me 504Wh bateri, frenat kalibri 4 Shimano Saint, rrota Mavic (29 “para, 27,5” prapa).

Nga 25 janari Ducati MIG-RR mund të porositet kjo MIG-RR në faqen zyrtare të Ducati, www.ducati.com, për një çmim prej 6250 euro.

Porositë e para do të dorëzohen në muajin prill.

/MotosMas

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0