501 raste të reja dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit

Një tjetër ditë me bilanc të rënduar nga Covid-19.  Ministria e Shëndetësisë njoftoi se nga 1942 testime, u konfirmuan 501 raste të reja, ndërsa u shënuan 2 humbje jete në 24 orët e fundit.

Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë 219 raste në Tiranë, 33 raste në Elbasan, 32 raste në Korçë, 30 raste në Gjirokastër, 27 raste në Vlorë, 24 raste në Durrës, 16 raste në Krujë dhe Lezhë, 13 raste në Fier, Gramsh dhe Kuçovë, 10 raste në Lushnje, 9 raste në Kurbin, 7 raste në Mat dhe Librazhd, 6 raste në Devoll, 4 raste në Mallakastër dhe Tepelenë, 3 raste në Mirditë, Sarandë, Delvinë, Malësi e Madhe, 2 raste në Shkodër, 1 rast në Bulqizë, Kukës, Kavajë, Pukë.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 90 qytetarë.Aktualisht në 3 spitalet COVID po trajtohen 374 pacientë, 13 në terapi intensive nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.Betejën me sëmundjen e humbën një 59 vjeçare nga Lushnja dhe një 73 vjeçar nga Tirana, me sëmundje bashkëshoqëruese.

COVID-19 – Statistika (8 Nëntor 2020)

Raste të reja ditore                                       501

Të shëruar ne 24 orë                                    90

Të shtruar në spitale                                     374

Humbje jete në 24 orë                                 2

Testime ditore                                                1942

Testime totale                    139,114

Raste pozitive                      24,206

Raste të shëruara               12,092

Raste Aktive                          11,555

Humbje jete                            559

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë                  5682

Durrës                 980

Fier                        916

Korçë                   753

Shkodër               645

Elbasan                 565

Lezhë                    545

Vlorë                     506

Berat                     326

Kukës                     267

Gjirokastër           256

Dibër                 114

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale