50 objekte dizajni për të dhuruar për festa » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes

50 objekte dizajni për të dhuruar për festa

Pak kreativitet për dhuratat këtë fundvit nuk është kurrë i tepërt. Duke qenë kohë festive dhe dhuratash, të gjithë ne jemi në pikëpyetje për dhuratën perfekte që do t’u bëjmë të afërmve tanë, kolegëve apo miqve tanë. Në këtë artikull po ju sjellim 50 objekte që me ndërhyrjen e një dizajni të mirë mund të sillni dhuratën më të bukur për festa.  

Lexoni: Do të dhurosh një libër? Ja një guidë e përgatitur nga Businessmag dhe Bukinist

Nga kalendari danez Timor nga Enzo Mari, tek kompleti i enëve prej çeliku inox Mepra, deri tek hapësja e shisheve Anna G. e dizenjuar nga Alessandro Mendini për Alessi. Pa harruar formën e veçantë kubike të Radio Brionvega apo llambën e tavolinës Mouse nga Seletti që duket si mi i vogël dhe Moka Bialetti, një ikonë e vërtetë e përjetshme e Made in Italy. Një përzgjedhje e 50 objekteve të dizajnit të gatshme për t’u bërë një ide perfekte për një dhuratë ua sjellim në një slideshow me anë të këtij artikulli.

/Wired

Evente