50 cent u bë milioner atëherë kur askush se dinte çfarë ishte Bitcoin


Rreperi me famë botërore 50 Cent me siguri në këtë moment është duke festuar për pasurinë e tij të Bitcoin me vlerë 7 milionë dollarë.

Mesa duket, vite më parë kur kjo monedhë sapo kishte dalë në treg, 50 Cent rrezikoi dhe e pranoi Bitcoin si pagesë për albumin e tij “Animal Ambition”.

Në vitin 2014, kur doli albumi, vlera e Bitcoinit ishte 662 dollarë. Albumi fitoi 700 Bitcoin të cilat në vitin 2014 përktheheshin në 400,000 dollarë, por sot kapin vlerën e 7 milionëve.

Lajmin fillimisht e përhapi TMZ, të cilën më pas rreperi e postoi në llogarinë e tij në Instagram.

“Jo keq për një djalë nga Chicago,” shkruan rreperi. “Jam shumë krenar për veten.”

/TheVerge

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale