5 shenja që ti po dështon si Lider - Business Magazine Albania

5 shenja që ti po dështon si Lider


Po theksojmë pesë gabime të zakonshme që i bëjnë liderët t’i prishin marrdhëniet me punonjësit e tyre.

1. Të shtypësh talentin dhe fuqinë e anëtarëve të grupit

Të nënvlerësosh fuqinë unike dhe talentetin përtej një kontrate pune, e cila lidhet me performancën në punë, do të shkatërronte marrdhënien. Liderët më të mirë ruajnë një marrdhënie të afërt me punonjësit e tyre duke zbuluar kështu pikat e tyre të forta dhe duke marrë më të mirën prej tyre.

2. Të kursesh informacionin

Arsyeja pse liderët e ruajnë dhe e pengojnë informacionin ka të bëjë me pushtetin dhe kontrollin. Dhe kontrolli është mënyra më e thjeshtë për të vrarë besimin. Një lideri i cili kursen informacionin për të mbajtur nën kontroll ambjentin dhe të punësuarit nuk mund t’i zihet besë. Një lider i përgjegjshëm e ndan informacionin duke qënë trasparent me skuadrën e tij.

3. Mikromenaxhimi

Mikro-menaxherët operojnë sipas mënyrës së tyre, kjo lidhet e parë me të qënit autoritar, dhe autoriteti lidhet me kontrollin; pavarësisht se ata thonë se duan të sigurohen që punët po shkojnë mirë dhe për të shmangur gabimet. Por si mund të shmangësh një mikro-menaxhim? Ka tre mënyra:

• Fillimisht, kushtoji rëndësi proçesit të punësimit. A je duke kërkuar astet e duhura, kulturën e nevojshme dhe sjelljet në punë që t’i dëshiron të kesh pjesë të stafit?

• Së dyti, a po trajnohen anëtarët e grupit në mënyrën e duhur? Dhe a ke ti disa qëllime kryesore që e zhvillojnë më tej skuadrën?

• Së fundmi, a po e dëgjon feedback-un i cili do të mbështetë nevojat e ekipit, dhe do të përmirësoj ty si lider ? Kur punëson njerëz të zgjuar që të reflektojnë ty dhe vlerat e kompanisë, mbështeti ata që të ecin më përpara, dhe ndaje pushtetin me ta, ti duhet t’iu japësh besim në rrugën e tyre. Kjo është forma më e mirë për të ndërtuar një skuadër të fortë.

4. Të flasësh i fundit

A je ti një nënpunës i cili është gjithmonë i saktë në raportimet e tij, dhe ka gjithmonë fjalën e fundit në çdo diskutim? Në literaturën e lidershipit, ky quhet një person me EQ (inteligjencë emocionale) të ulët.

Kur ky lider nuk kërkon mendimin e të tjerëve, përfiton nga skuadra, atëherë besimi dhe morali përfundojnë në kosh.

Kur ky lider nuk shtron një vizion për të realizuar dhe nuk dëgjon zërin kolektiv të grupit për të ndjekur vizionin, shanset janë që anëtarët e grupit do të ndihen të nënvlerësuar dhe jo të respektuar.

Si rezultat anëtarët e grupit do të bëhen pasiv në punë të bindur. A është kjo produktive?

5. Duke mos qënë i disponueshëm

Disa takime(jo të gjitha) janë të rëndësishme dhe të nevojshme. Kjo kuptohet. Por kur drejtuesit rezervojnë takime të panevojshme duke mos kaluar kështu kohë në veçanti me punonjësit e tyre, ky lider po dërgon një mesazh të gabuar.

Ky veprim nuk reflekton karakter të qëndrueshëm, duke penguar kështu marrdhëniet me punonjësit.

Vendos në rradhë të parë prioritetet duke ndërtuar orare të përshtatshme që do të ndihmojnë shumë në punën tënde. (15-20 minuta do të ishin të mjaftueshme për çdo të punësuar).

/Inc.com

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0