5 mënyra sesi të pajtoheni me kritikat - Business Magazine Albania

5 mënyra sesi të pajtoheni me kritikat


Gjithkush që arrin edhe suksesin më të vogël do të duhet të merret me kritikët, kështu që ju duhet të mësoni se si të silleni me to. Unë kam trajtuar shumë kritika për shkak të suksesit tim, prandaj këtu janë pesë mënyra efektive që të gjithë duhet t’i dinë në lidhje me to.

– Jini të gatshëm të mësoni çdo person, edhe nëse ata ju urrejnë

Unë drejtoj Challenge Millionaire dhe studenti im i parë më urrente. Ai e urrente mënyrën se si e e drejtoja atë dhe i urrente detyrat e vështira që i jepja. Megjithatë, unë nuk u ndikova nga kjo gjë. E dija që nëse ai student nuk do të dorëzohej, do të bëhej ai që dëshironte të bëhej.

Mos lejoni që ndjenjat personale të ndërhyjnë në rrugën tuaj. Mësojini dhe edukojini ata se si të arrijnë qëllimet e tyre. Kjo është mënyra më e mirë për t’iu përgjigjur atyre që ju urrejnë.

Lexoni: Si të pranoni dështimin?

– Tregoni të vërtetën, pavarësisht gjithçkaje

Kritikët shpesh sulmojnë njerëzit, sepse nuk besojnë në sukseset e tyre. Kontrollojeni veten dhe jini të hapur për dështimet tuaja. Jini të ndershëm me veten dhe me të gjithë përreth jush, sepse njerëzit i pëlqejnë gjërat e vërteta. Ata nuk i kanë qejf njerëzit fallco. Nëse je transparent, nuk ka asgjë për t’u shqetësuar.

Njerëzit mendojnë se duhet të duken të përsosur gjatë gjithë kohës për të fituar më shumë në biznes, por kjo nuk është një gjë realiste. Unë kam fituar më shumë në biznes thjesht duke pranuar gabimet dhe mangësitë e mia, sepse jam e vertetë dhe njerëzit e vlerësojnë të vërtetën.

– Mësohuni me dyshuesit

Dyshimi nuk është një fyerje. Është një reagim i natyrshëm ndaj diçkaje që i frikëson njerëzit. Nuk është asgjë personale, edhe pse të gjithë e mendojnë kështu.

Thjesht merrni frymë thellë dhe mendoni se pse po dyshojnë tek ju, në vend që të fokusoheni në sulmet personale. Ky lloj mendimi do iu frymëzojë juve për të ndryshuar të menduarit e të tjerëve.

– Nuk ka asgjë të keqe me eksperimentet dhe gabimet

Është e lehtë të fyhesh nga kritikët kur provoni të bëni diçka të re, por shumë sipërmarrës e vlerësojnë këtë gjykim si shtysë për sukseset e tyre të mëvonshme. Shumë sipërmarrës nuk kanë pasur një mentor, i cili mund t’i këshillonte dhe t’i drejtonte në rrugën e duhur dhe ata duhej të shpenzonin shumë kohë në ekperimentimin me idetë e reja të biznesit.

Mësimi nga gjykimi dhe gabimi është shpesh mënyra e vetme për të mësuar. Mos u trembni nga kjo vetëm, sepse i ndruheni asaj që thonë kritikët.

Lexoni: 6 gabime që iu bëjnë të dukeni jo të sigurt

– Të dini kur të kërkoni falje

Kritikët do të dalin kudo ku ju të shkoni. Ndonjëherë kam një qëndrim të keq dhe mësimi që unë jap mund të jetë frustrues, por duke kërkuar falje dhe duke e zotëruar veten gjatë përpjekjes për t’u përmirësuar, nxënësit e mi më kuptojnë.

Gabimet janë mundësia juaj më e mirë për të mësuar dhe për t’u rritur.

burimi: Entrepreneur

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0