4 Gabimet e drejtuesve pa përvojë


Çelësi është të mësosh nga gabimet dhe t’i shmangësh ato në të ardhmen.

Për t’ju ndihmuar juve dhe kolegëve tuaj të shmangni disa gabime të zakonshme të lidershipit ose të rikuperoni me klas nga ato që janë të pashmangshme, BusinessMag rendit 4 gabimet tragjike të një drejtuesi pa përvojë:

Refuzon feedback-un

Fakti që ti je menaxher nuk do të thotë që i di të gjitha, dhe këta të fundit janë shumë të rrallë. Një nga tiparet më të vlefshme që një lider und të posedojë është përulësia. Duke pranuar mendime dhe ide nga të tjerët ju rriteni dhe përfitoni më shumë. Mos i refuzoni këshillat sepse asnjë menaxher nuk është perfekt.

Harron të argëtohet

Roli imenaxherit është një rol më serioz brenda një organizate. Por, edhe pse ka afate dhe punë për t’u bërë, përpiquni të krjioni një atmosferë pozitive në zyrë.

Punonjësit mesatarisht shpenzojnë rreth 1/3 e kohës së tyre në punë, kështu bëjeni këtë përvojë sa më të këndshme për ta. Motivojini ata për të arritur qëllimin, pak muzikë në zyrë, udhëtime të shkurtra, pushime dreke nën shoqërinë e stafit e çdo ide tjetër që ju duket argëtuese.

Neglizhon zhvillimin profesional

Disa menaxherë janë të vendosur në atë pozitë, sepse ata janë të aftë të mbikëqyrin të tjerët, ndërkohë që disa të tjerë bëhen menaxherë edhe pse nuk e kanë idenë se çfarë duhet të bëjnë.

Cildo qofshi ju, është e rëndësishme që çdo menaxher të përmirësoj aftësitë e tij dhe të marr pjesë në trajnime të ndryshme në fushën e menaxhimit. Edhe nëse mëson nga një mentor ose merr pjesë në një seminar menaxhimi, menaxherët duhet t’i kushtojnë kohë reale qëllimit për të përmirësuar veten në rolin e tyre.

Nuk delegon

Mund të jetë e vështirë të besosh në aftësitë profesionale të ekipit tënd. Liderët që janë të aftë të delegojnë detyrat e menaxhojnë më mirë kohën e tyre, por dhe atë të punonjësve. Delegimi e ndihmon një biznes të lulëzojë duke krijuar një kulturë pune ku punonjësit ndihen të respektuar dhe të vlerësuar.

/CuinSight

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale