2022 Kia EV6 fiton çmimin “Wards Auto's 10 Interiors & UX” - Business Magazine Albania

2022 Kia EV6 fiton çmimin “Wards Auto’s 10 Interiors & UX”

Kia EV6

Kia EV6 2022 u shpall fitues i çmimit “Wards Auto’s 10 Interiors & UX”. EV6 është automjeti i parë i dedikuar me bateri elektrike i Kia-s dhe është hapi i parë në një kadencë të parashikuar të automjeteve efikase dhe progresive të udhëhequra nga strategjia e markës ‘Plan S’.

“Ne jemi të nderuar të marrim këtë çmim për EV6, i cili përfaqëson një hap të rëndësishëm drejt strategjisë transformuese të elektrifikimit global të Plan S” të Kia,” tha Steven Center, COO dhe EVP, Kia America. “Elementët modernë, të guximshëm të dizajnit dhe zgjidhjet e brendshme të EV6 të integruara në mënyrë të menduar me teknologjinë intuitive përforcojnë vizionin e Kia për të ardhmen për automjetet elektrike.”

Për të përcaktuar fituesit, ekipi në Ward’s vlerëson brendësinë e automjeteve të reja ose të ridizajnuara dhe teknologjinë e përvojës së përdoruesit. Vlerësimi bazohet në një sërë metrikash, duke përfshirë dizajnin dhe estetikën, komoditetin, materialet, përshtatjen dhe përfundimin, lidhjen dhe info-argëtimin, ekranet dhe kontrollet, sistemet e avancuara të ndihmës së shoferit dhe vlerën.

“Kia EV6 është një vlerë e përgjithshme solide, me një interior elegant, sportiv dhe kontrolle shumë inovative të formësimit që kursejnë hapësirë ​​dhe reduktojnë rrëmujën,” tha Drew Winter, redaktori dhe gjyqtari i WardsAuto. “Kjo, plus kabina e tij shumë e gjerë dhe e rehatshme dhe materialet e nivelit të lartë e vendosin EV6 fort në listën tonë 2022 Wards 10 Best Interiors & UX.”

Lexo: Kia Europë thyen rekordin e shitjeve në histori

EV6 vazhdon të rritet në popullaritet. Deri më sot, më shumë se 10,000 modele EV6 janë shitur në të gjithë SHBA-në, duke kontribuar në rritjen prej 132 përqind të shitjeve të automjeteve elektrike të Kia-s mbi rekordin e mëparshëm të majit të vendosur në 2021; dhe rritja prej 5 përqind mbi rekordin e të gjitha kohërave të shitjeve mujore për kategorinë e automjeteve të vendosur në mars të 2022.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0