Çfarë duhet të bëni kur një punonjës jep dorëheqjen?


Në çdo kompani do të ketë gjithmonë qarkullim të njerëzve. Një punonjës ikën, një tjetër vjen, qoftë për një arsye apo për një tjetër. Ajo që vihet re në shumicën e rasteve është mënyra sesi trajtohen këta persona kur largohen, ndoshta të pakënaqur nga kushtet e punës, nga mënyra e komunikimit, mungesa e respektit apo dhe nga vlerësimi monetar.

Nëse jeni një drejtues kompanie dhe përballeni me këtë situatë ajo që duhet të bëni është:

  • Thojuni atyre se janë gjithmonë të mirëpritur edhe pas largimit
  • Urojuni gjithë të mirat
  • Trajtojini me respekt, si të gjithë të tjerët
  • Kuptoni se çfarë i bëri ata të largohen dhe çfarë duhet të ndryshoni që kjo të mos ndodhë më
  • Përpiquni t’i bindni ata për të qëndruar, tregoni se e keni marrë mësimin
  • Thojuni “Mirupafshim” në mënyrën më të mirë të mundshme, tregojini vlerësim për të gjithë punën e mirë që kanë bërë
  • Mbani kontaktet edhe pasi të largohen

Lexoni: Çfarë bëri kjo CEO kur 45 nga punonjësit e saj dhanë dorëheqjen?

Shpesh drejtuesit i trajtojnë punonjësit që largohen nga puna si tradhëtarë që nuk janë të denjë as për një përshëndetje. Të mos përmendim që nuk kanë fare vlerësim për punën e mirë që kanë bërë. Kjo është një gjë e keqe. Është sikur fajëson dikë tjetër që kërkon më shumë nga vetja.

Jepuni njerëzve krahë për të fluturuar, rrënjë për t’u kthyer dhe arsye për të qëndruar.

/LinkedIn

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale