15 vendet më të mira për të përjetuar frymën e festave - Business Magazine Albania

15 vendet më të mira për të përjetuar frymën e festave

Shumë vende kanë plane për t’u rikthyer në një sezon më të gjallë pas dy vitesh festimesh të ndrydhura ose të anuluara për shkak të pandemisë Covid-19. Ndërsa legjendat që datojnë që në vitet 1820 citojnë Polin e Veriut si shtëpinë zyrtare të Santa Claus dhe zonjës së tij të këndshme, finlandezët do të na bënin të besojmë ndryshe.

Nga Finlanda në Meksikë, këto 15 destinacione anembanë botës që ofrojnë tradicionalisht disa nga atmosferat më të mira të pushimeve për festa citon CNN:

Rovaniemi, Lapland, Finlandë

Betlehem, Pensilvani

Bath, Angli

San Fernando, Filipine

Barcelonë, ​​Spanjë

Nju Jork

Nairobi, Kenia

Nuremberg, Gjermani

Bogota, Kolumbi

Malta

Quebec, Kanada

San Miguel de Allende, Meksikë

Salzburg dhe Oberndorf, Austri

Strasburg, Francë

Queenstown, Zelanda e Re

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0