131 raste me COVID-19 dhe 3 viktima gjatë 24 orëve të fundit

131 raste me COVID-19 dhe 3 viktima gjatë 24 orëve të fundit

COVID-19

131 raste të reja me koronavirus u zbuluan gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar totalin e të infektuarve në 12 666.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit 3 pacientë kanë humbur jetën: një 80 vjeçare dhe një 87 vjeçar nga Tirana dhe një 78 vjeçar nga Peqini. Në të dy spitalet COVID po trajtohen 201 pacientë, 17 janë në terapi intensive, ndër të cilët 8 janë të intubuar.

Lexoni: Qeveria britanike sugjeron punën nga shtëpia

Të infektuarit e rinj janë: 68 raste në Tiranë, 8 në Lushnje, 6 në Shkodër, Gjirokastër, 5 në Has, 4 në Krujë, Dibër, 3 në Durrës, Korçë, Kavajë, Berat, Divjakë, 2 në Kurbin, Devoll, Mat, Pogradec, Delvinë, Roskovec, 1 në Kukës, Vlorë dhe Malësi e Madhe.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 47 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 7 042 që nga fillimi i epidemisë.

Që prej fillimit të marsit janë testuar mbi 80 mijë persona, prej të cilëve janë:

– 12 666 të infektuar,

– 367 viktima;

– 7 042 të shëruar,

– 5 176 të infektuar aktivë.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0