127 raste me COVID-19 dhe 4 viktima gjatë 24 orëve të fundit

127 raste me COVID-19 dhe 4 viktima gjatë 24 orëve të fundit

COVID

127 raste të reja me koronavirus u zbuluan gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar totalin e të infektuarve në 13 518.

Në 24 orët e fundit 4 pacientë e kanë humbur jetën: një 65 vjeçar nga Vlora, një 59 vjeçar, një 75 vjeçar dhe një 76 vjeçar nga Tirana, me sëmundje bashkëshoqëruese.

190 pacientë po trajtohen në të dy spitalet COVID, prej të cilëve 16 në terapi intensive dhe 5 pacientë të intubuar.

Të infektuarit e rinj janë: 75 raste në Tiranë, 8 në Korçë, 5 në Fier, Gramsh, 4 në Lushnje, Berat, 3 në Shkodër, Kavajë, Mirditë, 2 në Krujë, Elbasan, Gjirokastër, Kuçovë, 1 në Durrës, Devoll, Has, Vlorë, Pukë, Librazhd, Dibër, Roskovec dhe Patos.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 103 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 7 732 që nga fillimi i epidemisë.

Që prej fillimit të marsit janë testuar mbi 85 mijë persona, prej të cilëve janë:

– 13 518 të infektuar,

– 377 viktima;

– 7 732 të shëruar,

– 5 382 të infektuar aktivë.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0