10 punët më të mira për njerëzit që pëlqejnë të udhëtojnë


Lajmi i mirë është se ka disa profesione që ju lejojnë të udhëtoni më shpesh. Punët nga shtëpia, oraret e ndryshueshme dhe ekonomia e quajtur gig i kanë dhënë një rritje stilit nomad të jeteësës duke i ofruar kështu punonjëse më shumë liri.  

BusinessMag rendit për ju një listë me punët më të mira për të gjitha ata që pëlqejnë të udhëtojnë:

  1. Mësues i gjuhës angleze
  2. Menaxher financash
  3. Freelancer
  4. Blogger udhëtimesh
  5. Guidë turistike
  6. Barist
  7. Staf Hoteli
  8. Punëtor ndërtimi
  9. Stjuardes
  10. Punonjës Aid

/Workopolis

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale