1 Vit LiveMe Show and Podcast - Business Magazine Albania

1 Vit LiveMe Show and Podcast

Kristi Kumria dhe Business Magazine festuan të enjten një vjetorin e krijimit të LiveMe Show and Podcast me një takim special. Ky takim mblodhi bashkë të gjithë të ftuarit përgjatë vitit të cilët ndanë eksperiencat e tyre në LiveMe dhe inspiruan të gjithë të rinjtë si Kristi që na ndiqnin, për të ecur përpara.

Episodi i një vjetorit i shfaqi shikuesve një prezantim të shkurtër të episodeve nga sytë e të ftuarve por edhe prapaskenat e fillimeve të këtij Show e deri në suksesin e sotëm. Gjithë emocioni filloi kur Blerina Guga, CEO e Junior Achievement prezantoi një video ku tregohej gjithë historia e Kristit, vështirësitë, sukseset dhe njerëzit e dashur të cilët e kanë mbështetur më së shumti që në vogëli. Të gjithë të ftuarit shprehën fjalët më të mira për këtë djalë me pasion, vullnet dhe guxim siç rrallë shohim. 

Lexo: A ka të ardhme për të rinjtë në Shqipëri?

Kristi u shpreh: “Mendoj dhe besoj se suksesi i LiveMe nuk janë asnjëherë numrat, por njerëzit.”

Në vazhdim të ftuarit thanë shumë fjalë motivuese jo vetëm për folësin por edhe për të gjithë djemtë dhe vajzat e reja të cilët kanë një ëndërr si Kristi. Ka shumë njerëz të cilët janë gati t’i zgjasin dorën një dëshire, siç ishin të ftuarit e kësaj të enjte, mjafton të kërkoni!

Një ndër ta është dhe Gerti Boshnjaku, themelues i revistës Business Magazine, i cili ishte ndër të parët që i hapi dyert këtij Show duke e sjellë pranë një audience më të gjerë. 

-”Unë besoj se nëse disa njerëz bëhen bashkë nuk ka gjë që mund t’i ndalë ata. Për produkte si LiveMe që duan krahë të fluturojnë, ne duhet të jemi ata që i suportojmë.”,- u shpreh Gerti për LiveMe.

Klikoni këtu për të ndjekur episodin e plotë.

-“Dëshira është i vetmi parakusht për suksesin. Kur ti ke dëshirë kërko për ndihmë dhe ndihma do të vijë.” ,- thotë sipërmarrësi Dario Hani për të përmbyllur fjalimin e tij.

Dhe me gjithë dëshirën e mirë për të përçuar energji pozitive u mbyll edhe episodi special i kësaj jave.

Për ju që e keni humbur, këtë episod mund ta ndiqni në kanalin në youtube të Business Magazine dhe të qëndroni të përditësuar në të gjitha platformat tona për më shumë episode të reja të suksesshme.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0