​Rina Malsori merr çmimin prestigjioz “40 under 40”, si një prej njerëzve të suksesshëm në biznes të Europës Juglindore


Rina përmes një postimi në Facebook ka thënë se sa herë kompania “Frutti” merr çmim, inspirohen të punojnë edhe më shumë.

E ngjashme:

Ardian Hoxha, sipërmarrësi nga Kosova fiton dy çmime ndërkombëtare brenda javës

“Sa herë kurorëzohemi me një çmim në Frutti, ne inspirohemi që të punojmë edhe më shumë, të jemi të kujdesshëm në detaje, me sjellje të përgjegjshme, gjithmonë inovativë e gjithmonë pranë konsumatorit. Pse e ceka ne? – Sepse ky çmim nuk do të kishte vlerë pa kolegët e mi të mrekullueshëm në Frutti dhe bashkëpunëtorët tonë”, ka shkruar Rina.

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale