Përditësuar së fundmi: 12/01/2017

Lançohet aparati fotografik që printon foto pa përdorur bojë

nga Anerola Torollari
Jan 12, 2017
Studied at Faculty of Science, Content Editor Biznesi at Business Magazine
lexo me teper >

Kompania ‘Polaroid’ ka prezantuar aparatin e saj fotografik më të fundit, i cili mund t’i printojë fotot brenda një minute duke përdorur ZINK ( teknologji e printimit pa bojë).

Pajisja u lançua në Las Vegas gjatë eventit ‘Consumer Electronics Show 2017.’ Ajo mund t’i printojë fotot në madhësinë 3×4-inç (7×10 cm). Aparati ka të integruar një sensor CMOS 20-megapiksel, blic të dyfishtë LED, mund të regjistrojë video HD 1080p dhe 3 mënyra fotografimi si: bardh e zi, me ngjyra dhe vintage.

Ai gjithashtu ka lidhje Wi-Fi dhe Bluetooth-i, aplikacionin Polaroid Print si edhe mekanizmin ‘self-timer’, kështu që ju mund të bëni selfie pa pasur nevojë të zgjatni krahun. Aparati përmban një ekran me prekje LCD, 3.97inç (10 cm) për të inkuadruar dhe printuar fotografitë brenda një minute.

burimi: acp.al

Evente

Startup Grind Tirana mirëpret Agron Shehaj

Mars 29, 2017
5:30 PM - 8:30 PM

Arduino Day 2017

Prill 1, 2017
14:00 - 20:00

Workshop për Sipërmarrësit

Prill 8, 2017
9:30 AM - 12:30 PM

Get in the Ring Tirana

Prill 14, 2017
2:00 PM - 5:00 PM

Work & Study 2017

Maj 18, 2017
në 09:00 deri në 20 Maj në orë 12:00

Startup Live Tirana – Feel the Startup Spirit

Maj 19, 2017
3:30 PM - 21 Maj 8:30 PM

Albanian Skills 2017

Maj 26, 2017
ora 08:00 dhe 27 Maj ora 09:00

Samiti Global i PR në Beograd

Qershor 1, 2017
9 AM - 5 PM