Upcoming events

Maj 23, 2017

Workshop: Strategji dhe Innovacion për Startup

Strategjia është udhërrëfyesi drejt suksesit të biznesit. Në një studim të kohëve të fundit në 3000 sipërmarrës në botë rezultoi që më shumë se 50% e tyre mendonin që nuk kishin një strategji fitu...
Lexo më tepër
Maj 25, 2017

Seminar i hapur për Teknikat e Stërvitjes Mendore për Liderët

Z. Nikos Lambridis, Kreu i Studimeve MBA për Karrierën dhe Zhvillimin Profesional në Universitetin e Sheffield-it, do të mbaj një Seminar të Hapur për Teknikat e Stërvitjes mendore për Liderët. (m...
Lexo më tepër
Maj 26, 2017

Albanian Skills 2017

Albanian Skills është një iniciativë e pavarur shqiptaro-zvicerane pa asnjë qëllim ekonomik. Është besimi i organizatorëve të kësaj nisme që ekonomia e një vendi domosdoshmërisht ka nevojë për profesi...
Lexo më tepër
Maj 27, 2017

OPEN CODING AND ROBOTICS DAY!

  Fëmijë! Të rinj! Jeni të pasionuar pas robotikës? Doni të krijoni robotë në laboratorët me teknologjinë më të fundit? Gjithçka është gati! Na duheni vetëm ju! (më tepër…)...
Lexo më tepër
Maj 29, 2017

Konferenca SPARK.ME 2017 – Aty ku biznesi takohet me inovacionin dixhital

Spark.me është një nga konferencat më të rëndësishme të biznesit / internetit në Europën Juglindore. Konferenca është organizuar çdo vit në qytetin bregdetar të Budvas, në Malin e Zi që nga viti 2013,...
Lexo më tepër
Maj 30, 2017

BalkanCom 2017, konferenca e parë e komunikimit dhe rrjetëzimit në Tiranë

Edicioni i parë i konferencës "BalkanCom 2017" do të mbahet në datat 30 Maj - 2 Qershor 2017 në Tiranë, një nga qytetet më të mëdha të Gadishullit të Ballkanit. Tema e konferencës, Angazhimi i Rajonit...
Lexo më tepër
Maj 31, 2017

Startup Grind Tirana mirëpret Antonela Hako

Antonela Hako është bashkë-themeluese dhe qëndron në krye të departamentit të shitjes dhe marketingut në "Hako shpk", një nga kompanitë më të mëdha të sallamit në Shqipëri dhe Rajon. Themeluar në 1994...
Lexo më tepër
Qershor 1, 2017

Samiti Global i PR në Beograd

Ekspertët Global të PR duke filluar nga Weber Shandëick, European Space Agency, Rolls Royce Motor Cars, SAP, P&G, Unilever Hair Care dhe and Burson Marsteller Europe do të diskutojnë trendet e f...
Lexo më tepër
Qershor 2, 2017

Innovate your way out 2017!

Studentët e Fakultetit Ekonomik Tiranë, prezantojnë 10 projektet e tyre novatore për vitin akademik 2016 - 2017. www.innout.al (më tepër…)...
Lexo më tepër
Qershor 3, 2017

SAMITI GLOBAL I GRUAS

Në datat 3 dhe 4 Qershor mbahet Samiti Global i Gruas 2017 në Plaza Hotel, Tiranë. Një ngjarje unike 2 ditore këtë verë që do të sjellë mendime të cilat nxisin biseda, ndriçim, njohuri të reja,...
Lexo më tepër
Faqe 1 nga 212

Past events

Maj 19, 2017

Startup Live Tirana – Feel the Startup Spirit

Startup Live është shansi juaj për t’u bërë pjesë e skenës së startup-eve! Paraqisni idenë tuaj, frymëzohuni, krijoni apo bashkohuni me një ekip, merrni reagime nga mentorët ndërkombëtarë, pitch para ...
Lexo më tepër
Maj 18, 2017

Work & Study 2017

Work & Study, edicioni i 8-të vjen sërish këtë vit në një dimension të ri dhe të konsoliduar. Bashkia e Tiranës dhe Ministria e Arsimit dhe Sportit mbeten partnerët tanë të përhershëm në zhvillimi...
Lexo më tepër
Maj 17, 2017

Konferenca e parë studentore “Teknologjia që punëson”

Në kuadër të Javës së Inovacionit, Agjencia Kombëtare për Sigurinë Kompjuterike (ALCIRT) nën kujdesin e veçantë të Ministres për Inovacionin dhe Administratës Publike znj. Milena Harito, në partnerite...
Lexo më tepër
Maj 17, 2017

Ke një ide? Mos u fsheh, shkëlqe dhe fito 20.000 €!

Edicioni i 11-të i @infoShare do të mbahet në datat 17-19 Maj në Miasto Gdańsk, Poloni. Startup-et nga e gjithë Europa do të marrin pjesë dhe do të provojnë fatin e tyre për të fituar çmimin e 1 prej ...
Lexo më tepër
Maj 14, 2017

Panairi i Startupeve

Në kuadër të Javës së Inovacionit, Ministrja e Shtetit Për Inovacionin dhe Administratën Publike, Znj.Milena Harito, ka kënaqësinë t’iu ftojë në Panairin e Parë Rajonal të Startup në Shqipëri, në data...
Lexo më tepër
Maj 13, 2017

Konferenca “Open Source Albania”, OSCAL 2017

Konferenca “Open Source Albania” (OSCAL) është konferenca e parë vjetore ndërkombëtare e këtij lloji në Shqipëri dhe do të mbahet për të katërtin vit radhazi për të promovuar lirinë e software-it, sof...
Lexo më tepër
Maj 12, 2017

Tryezë e Rrumbullakët “Revolucioni Dixhital në Media”

Microsoft Albania, në bashkëpunim me Shoqatën e Unionit të Gazetarëve Shqiptare dhe mbështetur nga ICTSmedia, më 12 Maj 2017, ju ftojnë të bëheni pjesë e një aktiviteti të përbashkët me lojtarët media...
Lexo më tepër
Maj 12, 2017

Event mbi Sipërmarrjen në Korçë

Ditën e premte, datë 12 Maj, ora 17:00, Inkubatori i Biznesit Korçë në bashkëpunim me #Ofiçina dhe me mbështetjen e #SwissEP organizojnë "Put your Startup in Motion", në qytetin e Korçës. (më tepë...
Lexo më tepër
Maj 11, 2017

Samiti LEAP Zagreb 2017

Samiti LEAP 2017 është vendi ku ata që sjellin ndryshim hidhen në aksion. (më tepër…)...
Lexo më tepër
Maj 6, 2017

Frymëzo, Angazhohu dhe Vepro në YouthSpeak Forum 2017

AIESEC në Shqipëri organizon edicionin e tretë të eventit YouthSpeak Forum, i cili këtë rradhë do të zhvillohet me datë 6 Maj në Ministrinë e Punëve të Jashtme, me temë kryesore “Punë dinjitoze dhe rr...
Lexo më tepër
Faqe 1 nga 19123...E fundit »

Evente

Albanian Skills 2017

Maj 26, 2017
ora 08:00 dhe 27 Maj ora 09:00

Samiti Global i PR në Beograd

Qershor 1, 2017
9 AM - 5 PM

Innovate your way out 2017!

Qershor 2, 2017
10 AM - 2 PM

SAMITI GLOBAL I GRUAS

Qershor 3, 2017
9 AM/6PM

Doing Business 2017

Shtator 28, 2017
në orën 09:00 - 29 Shtator Sep 29 në orën 20:00